هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید

به گزارش وبلاگ قالبفا، سازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید در برخی استان ها تا سه شنبه (30 اردیبهشت ماه) خبر داد.

هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید

به گزارش وبلاگ قالبفا، سازمان هواشناسی با صدور هشداری زرد رگبار باران گاهی همراه با رعدوبرق و وزش باد شدید موقت را امروز (28 اردیبهشت ماه) برای شمال خراسان شمالی و گلستان، فردا (29 اردیبهشت ماه) برای استان های البرز، قزوین، ارتفاعات البرز در تهران و سمنان، شمال استانهای مرکزی و همدان ، قم و نیمه غربی اصفهان و سه شنبه (30 اردیبهشت ماه) برای استان های آذربایجان شرقی، زنجان، مازندران، قزوین، البرز، تهران، غرب سمنان، قم، شمال استانهای مرکزی و همدان، اصفهان، شمال فارس، غرب یزد و ارتفاعات کرمان پیش بینی کرده است.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی احتمال آبگرفتگی معابر عمومی و برخورد صاعقه وجود دارد بنابراین سازمان هواشناسی نسبت به خودداری از توقف و اتراق در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها، عدم صعود به ارتفاعات و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه توصیه می کند.

در ادامه این هشدار هواشناسی وزش باد شدید با احتمال خیزش گرد و خاک امروز (28 اردیبهشت ماه) برای استان های تهران، سمنان، قم، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شمال یزد، شمال و شرق اصفهان، سه شنبه (30 اردیبهشت ماه) برای شمال و شرق اصفهان، یزد، خراسان شمالی و خراسان رضوی پیش بینی شده است.

بر اثر حاکمیت این شرایط جوی کاهش دید و کیفیت هوا و احتمال آسیب به سازه های موقت دور از انتظار نیست بنابراین نسبت به محکم کردن سازه های موقت، تابلوهای تبلیغاتی و پوشش گلخانه ها و اتخاذ سایر اقدامات پیشگیرانه توصیه می شود.

زمانی که سازمان هواشناسی هشدار زرد رنگ صادر می کند به معنای این است که پدیده ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفرها و انجام کارهای روزمره اختلالاتی را ایجاد کند.

این هشدار برای آگاهی مردم صادر می شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدارها قرار می گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 1 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: ghalebfa.dostblog.ir شناسه مطلب: 5069

به "هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار هواشناسی نسبت به رگبار باران و وزش باد شدید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید