هریس:خون سیاه پوستان پیاده روهای آمریکا را آغشته نموده است

به گزارش وبلاگ قالبفا، فارس نوشت: سناتور ایالت فلوریدا با اشاره قتل فیجع یک سپاه پوست توسط پلیس شهر مینیاپولیس گفت که سیاه پوستان قرن هاست که عدالتی برابر تحت قانون دریافت نکرده اند.

هریس:خون سیاه پوستان پیاده روهای آمریکا را آغشته نموده است

کملا هریس سناتور ایالت فلوریدای آمریکا در پیغامی در توئیتر به نابرابری و بی عدالتی علیه سیاه پوستان در آمریکا اشاره نمود.

وی در این پیغام توئیتری نوشت: جوامع سیاه پوستان قرن هاست که عدالتی برابر تحت قانون دریافت ننموده اند. خون سیاه پوستان پیاده روهای آمریکا را آغشته نموده است. درد واقعی و عمیق است.

این سناتور ایالت فلوریدا در ادامه پیغام توئیتری خود نوشت: ما باید گوش فرا داده و اذعان کنیم و اقداماتی برای تغییر در جوامع خود اتخاذ کنیم.

روزنامه گاردین نیز در گزارشی نوشت که پلیس آمریکا سالانه حدود هزار نفر را به قتل می رساند، در حالی که این قتل ها عواقبی برای آنها ندارد. پلیس آمریکا همچنین سالانه حدود 12 میلیون نفر آمریکایی را دستگیر می نماید. از سال 2005 تا کنون با وجود اینکه 15 هزار نفر از مردم توسط افسران پلیس آمریکا کشته شده اند، کمتر از 150 نفر از این افسران به قتل متهم شده اند.

در این گزارش آمده است که این عملکرد پلیس، اعمال قانون نیست، بلکه به دنبال رجحان دادن به سفیدپوستان نسبت به سیاه پوستان است و هیچ راهکاری برای حل این مسئله وجود ندارد؛ زیرا رجحان سفیدپوستان یک اساس و پایه ای است که این کشور (آمریکا) بر آن بنا شده است. زندگی رنگین پوستان در کشوری که قانون و حکومت باید (در خصوص آنها) عوض گردد به این معناست که ما باید منتظر بمانیم تا نمونه های بیشتری مانند این خبرنگار سیاه پوست و جورج فلوید، سیاه پوست کشته شده، ببینیم.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 10 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: ghalebfa.dostblog.ir شناسه مطلب: 5260

به "هریس:خون سیاه پوستان پیاده روهای آمریکا را آغشته نموده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هریس:خون سیاه پوستان پیاده روهای آمریکا را آغشته نموده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید