نگرانی شرکت های فناوری آمریکا از فرمان اجرایی ترامپ

به گزارش وبلاگ قالبفا، بعضی کارشناسان دنیای فناوری در آمریکا در خصوص پیامدهای صدور دستورالعمل ترامپ بر ضد شبکه های اجتماعی هشدار داده و آن را باعث آسیب دیدن فرایند خلاقیت و نوآوری در این کشور دانسته اند.

نگرانی شرکت های فناوری آمریکا از فرمان اجرایی ترامپ

به گزارش خبرگزاری مالی ایران ، به گفته مایکل پتریکون معاون ارشد انجمن فناوری های مصرف کنندگان آمریکا در حوزه ارتباط با دولت که بیش از 2000 شرکت فناوری ایالات متحده در آن عضویت دارند، فرمان اجرایی دونالد ترامپ برای مقابله با سانسور آنلاین که به بهانه محدود شدن پست های مروج خشونت وی در توئیتر انجام شده، اقدامی بر ضد قانون اساسی آمریکاست که به شرکت های فناوری اجازه نمی دهد کاربران در برابر پست های ارسالی شان در شبکه های اجتماعی مسئول نگه دارند.

به گفته وی قانون گذاری در این زمینه بر عهده کنگره آمریکاست و رئیس جمهور نمی تواند با صدور دستورالعمل های اجرایی قانون گذاری کند. علاوه بر این اقداماتی از این دست به فرایند فعالیت افراد خلاق و نوآور لطمه می زند و توان رقابت آمریکا در عرصه فناوری را در عرصه بین المللی در برابر رقبای خارجی که با چنین محدودیت هایی روبرو نیستند، کاهش می دهد.

مایکل پتریکون تصریح نموده است: اقدام ترامپ به جای ترویج آزادی بیان، آن را محدود می نماید. زیرا این کار کوشش دولت ترامپ برای وضع قوانین محدودکننده ای است که شبکه های اجتماعی و سایر شرکت های فناوری را مجبور به فعالیت برای پیشبرد یک دستور کار سیاسی خاص می نماید.

از نظر او اقدامات ترامپ باعث می گردد مردم آمریکا و دیگر نقاط دنیا به علت نگرانی از سانسور و پیگرد قانونی، تمایلی به استفاده از شبکه های اجتماعی ایالات متحده نداشته باشند و این مساله هم به ضرر شرکت های فناوری این کشور تمام می گردد.

منبع: اقتصاد ایران
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: ghalebfa.dostblog.ir شناسه مطلب: 5248

به "نگرانی شرکت های فناوری آمریکا از فرمان اجرایی ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نگرانی شرکت های فناوری آمریکا از فرمان اجرایی ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید