مایکروسافت جای خالی گوگل را در استرالیا پر می نماید

به گزارش وبلاگ قالبفا، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، به گفته اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا، در صورتیکه که گوگل برای عدم پرداخت هزینه به رسانه ها سرویس جستجوی خود در این کشور را قطع کند، سرویس جستجوی مایکروسافت (بینگ) آماده رفع کردن این احتیاج است.

مایکروسافت جای خالی گوگل را در استرالیا پر می نماید

استرالیا تصمیم دارد قوانینی وضع کند که طبق آن گوگل و فیس بوک باید برای انتشار اخبار رسانه های محلی به آنها هزینه ای پرداخت نمایند. در صورتیکه مذاکرات این شرکت ها و رسانه ها برای معین قیمت به نتیجه نرسد، دولت داوری را برای معین هزینه مذکور انتخاب می نماید.

این درحالی است که شرکت های عظیم فناوری این قانون را ناکارآمد خوانده و ماه گذشته بیان کردند در صورت تصویب آن سرویس های جستجوی اصلی خود را در استرالیا حذف نمایند. این سرویس ها شامل موتور جستجوی گوگل است که 94 درصد بازار جستجوی این کشور را تشکیل می دهد.

در این میان ساتیا نادلا مدیر ارشد اجرایی مایکروسافت با نخست وزیر استرالیا مذاکراتی درباره قوانین جدید انجام داده است. موریسون بیان کرد این شرکت فناوری آماده افزایش سرویس رسانی ابزار جستجوی خود در کشور است.

نخست وزیر استرالیا به خبرنگاران گفت: می توانم به شما بگویم هنگامیکه با نادلا صحبت کردم، مایکروسافت اطمینان زیادی به سرویس ها داشت.

سخنگوی مایکروسافت نیز مذاکرات با دولت استرالیا را تأیید کرد. اما از آنجا که این شرکت به طور مستقیم در قانونگذاری دخالت ندارد، از اظهار نظر در این باره خودداری کرد.

او در این باره گفت: ما اهمیت فعالیت بخش رسانه و توجه عمومی به حوزه خبرنگاری را در دموکراسی درک می کنیم و از سوی دیگر چالش های پیش روی بخش رسانه به دلیل تغییر مدل های کسب و کاری و ذائقه مشتری را نیز می شناسیم.

این درحالی است که سخنگوی گوگل هنوز در این باره اظهار نظری نکرده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 12 اسفند 1399 بروزرسانی: 12 اسفند 1399 گردآورنده: ghalebfa.dostblog.ir شناسه مطلب: 8834

به "مایکروسافت جای خالی گوگل را در استرالیا پر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مایکروسافت جای خالی گوگل را در استرالیا پر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید