خریدهای 50 میلیارد دلاری دولت بیکاری جوانان را برطرف نمی کند

به گزارش وبلاگ قالبفا، عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت با بیان اینکه با 50 میلیارد دلار خرج دولت در فرانسه و ایتالیا می شد در کشور 10 میلیون شغل ایجاد کرد، گفت: خوب است رئیس جمهور به فکر اشتغال مردم ایران باشد نه دیگر کشورها.

خریدهای 50 میلیارد دلاری دولت بیکاری جوانان را برطرف نمی کند

به گزارش گروه رسانه های وبلاگ قالبفا،احمد چلداوی استاد تمام دانشگاه علم و صنعت در گفت وگو با فارس با اشاره به معضلات اقتصادی کشور از جمله بیکاری، اشتغال و رکود حاکم بر کشور، گفت: با 50 میلیارد دلاری که دولت در سفر به ایتالیا و فرانسه برای خرید هواپیما و کالا هزینه کرد می شد در کشور 10 میلیون شغل ایجاد کرد.

وی افزود: اگر رئیس جمهور مدعی است که در خرید هواپیماها یک ریال از پول نفت هزینه نکرده است، خوب است که متن قرارداد با ایرباس را منتشر کنند. مطالبی که مسئولان در این رابطه بیان می کنند خلاف واقع است. قرارداهایی که در حوزه هواپیمایی با ایران منعقد کرده اند، اجاره به شرط تملیک است.

عضو هیأت علمی دانشگاه علم و صنعت در ادامه شرح داد: این قراردادها مشکل رکود و بیکاری کشور را رفع نمی کند. خرید هواپیما افتخار نیست که رئیس جمهور ما برای آن به فرانسه سفر کرد.

چلداوی در پایان با تأکید بر اینکه ایجاد اشتغال و رفع گرانی باعث افتخار است، گفت: خرج 50 میلیارد دلار در فرانسه و ایتالیا، بیکاری جوانان را رفع نمی کند. 50 میلیارد دلار هزینه رئیس جمهور در سفر به این دو کشور فاجعه اقتصادی است.

وبلاگ قالبفا: انتشار مطالب خبری و تحلیلی رسانه های داخلی و خارجی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه ای بازنشر می شود.

منبع: تسنیم
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: ghalebfa.dostblog.ir شناسه مطلب: 2703

به "خریدهای 50 میلیارد دلاری دولت بیکاری جوانان را برطرف نمی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خریدهای 50 میلیارد دلاری دولت بیکاری جوانان را برطرف نمی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید